Sık Sorulan Sorular

Boyasız Hasar Onarımı, hassas dokunuşlarla aracınıza masaj yaparak orijinaline dönüştürmektir.

Boyasız Hasar OnarımındaSorular ve Kısa Cevaplar!

Boyasız Hasar Onarım, Kaporta Düzeltme Nedir?

Boyasız kaporta göçük düzeltme (Paintless Dent Repair) tekniği Türkiye’de son yıllarda popüler olan Amerika menşeili bir oto kaporta hasarı onarım sistemidir. Bu teknikte araçlardaki göçükler, vakumlama yöntemi ile çekilerek veya masaj yöntemi adı verilen, boyasız göçük düzeltme işlemi için profesyonel olarak tasarlanmış metal çubuklar ile, kaportanın arkasından itilerek düzeltilir.

Aracın orijinalliği bozulur mu?

Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme tekniği sayesinde araç mini onarım ölçüsel limitleri dahilinde ise aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Onarımı “Boyasız Kaporta Göçük Düzeltme” tekniği ile yapılamayan kaporta göçükleri geleneksel yöntemlerle düzeltilip, boyanmak durumundadırlar.

Hangi Araçlara Uygulanır?

Boyasız göçük düzeltme yöntemi her türlü araçta uygulanabilir. Bu yöntemde en önemli nokta düzeltilecek alanın daha önceden boyanmamış olmasıdır.

Boyasız Hasar Onarımı Hangi Durumlarda Etkilidir?

Dolu hasarı ve benzeri , golf topundan daha küçük göçüklerde çok etkilidir.. Bazı durumlarda futbol topu büyüklüğündeki göçükler de düzeltilebilirler.

Genellikle 2000 model üstü yeni araçlarda etkilidir. Yeni araçların sac kalınlıkları 0,65 ile 0,70 kalınlığında olduğundan dolayı bu tür onarımın yapılması daha uygun olmaktadır.

Onarım Süresi Ne Kadardır?

Boyasız Hasar Onarımı, hasarın durumuna göre değişmektedir. Öncelikle bir hasar tespiti yapılır. Hasarın küçük yada büyük olması göz önüne alınarak onarım işlemi 2 saat den 1-2 güne kadar süreler arasında değişmektedir.

Hemen arayın, profesyonel ekibimiz size ulaşsın

WhatsApp Çek Gönder, Yardımcı Olalım

 

 

 

BOYASIZ DOLU HASAR ONARIMI

Sigortalı – sigortasız tüm araçlarınızın onarımı yapılır.